Penne met asperges, courgettes en ham

Dit is een hoofdgerecht voor 4 personen met een bereidingstijd van 30 minuten.

                Benodigde ingrediënten

  • 650 g witte asperges
  • 200 g geroosterde achterham
  • 1 courgette
  • 100 g Parmezaanse kaas
  • 400 g pennerigate
  • 20 g roomboter
  • ca. 125 ml slagroom
  • ca. 125 ml crème fraîche
  • zout
  • versgemalen zwarte peper

                Bereiding

  • Schil uw asperges en verwijder ongeveer 3 cm van de onderkant. Snij elke asperge in drie stukken en hou de kopjes apart.
  • Kook de verschillende aspergestukjes in een kookpan met veel water in ongeveer 4 à 6 minuten gaar.
  • De kopjes voeg je ongeveer na 1 minuut toe en laat ze meekoken.
  • Ondertussen snij je de ham in reepjes en wast de courgettes.
    Daarna snij je ze in blokjes.
  • Met een kaasschaaf bereid je dunne kaasschilfers.
  • Giet de asperges af, laat ze daarna uitlekken. In de pan met veel water kook je de penne gaar volgens de instructies op de verpakking.
  • In een ruime pan laat je ondertussen de boter smelten.  De courgettestukjes bak je in de pan al opscheppend voor ongeveer 4 minuten.
  • Voeg de hamreepjes eraan toe en deze gaan we zachtjes gedurende 1 minuut meebakken. De asperges gaan we er voorzichtig doorscheppen en voor ongeveer 1 minuut meewarmen.
  • Daarna roeren we slagroom en crème fraîche erdoor en de saus laten we gedurende 30 seconden goed doorwarmen.
  • Alles op smaak brengen met zout en peper.
  • De penne afgieten, goed laten uitlekken en door de saus scheppen.
  • Ten slotte de kaasflinters erover strooien en direct serveren.